Ditch – The Traveler
LABEL:
Dark Skies Coming
RELEASEDATUM:
14/02/2025
82

Ditch is een stonerband uit het Nederlandse in Den Haag en doet al zijn ding sinds 2010. Ze spelen zware stoner rock met invloeden van onder andere Fu Manchu, Slo Burn, Lowrider, Sasquatch, Kyuss, Greenleaf en Wet Cactus.

Met hun fuzz-heavy wall-of-sound met tonnen woestijn groove konden ze het podium al delen met andere stonerliefhebbers zoals Komatsu (NL), Candybar Planet (NL), 1000Mods (GR), Belzebong (POL), Monster Truck (CAN), Witch Piss (BE), en Atomic Vulture (BE). Het debuutalbum Boca Do Inferno (2014) zorgde voor behoorlijk wat ophef en de space rock instrumentale afsluiter van dat album, One Way Trip to the Sun, is uitgegroeid tot een regelrechte online culthit met 3,3 miljoen streams op Spotify en nog meer op YouTube.

Na bijna 2 jaar hard werken heeft Ditch zijn eerste volledige album voltooid sinds de release van het veelgeprezen debuut, The Traveler. Een album met 9 nummers en ruim 40 minuten met alles waar stoner rock/stoner metal om draait. Soms verwijzend naar de koningen van de stoner rock uit de jaren 90, maar altijd met een moderne en unieke twist en een prominente eigen stijl. Enorme, beukende drums, enorme fuzz-heavy gitaren en brullende bas maken de wall-of-sound compleet. Toch is er ook ruimte voor dromerige, spacy segmenten, plus een verscheidenheid aan tempo’s.

Bewust of niet maar dit album neigt en beetje richting Star wars met als titel The Traveler (personage uit het Star wars-universum, ook wel bekend als Fox of Idzuna). Het space-achtige geluid dat geregeld te voorschijn komt benadrukt natuurlijk deze veronderstelling. Neem daarbij de bepaalde nummers ook nog titels hebben die hierbij aansluiten, zoals bv Jabba. Maar ondanks de titel is deze opener een zware desertrocksound. Eveneens tracks die een beetje de Star wars-saga aanvoelen of ernaar verwijzen zijn Everyone I Know, Year Of The Pig, The Bloody 9 en Brocola.

Meerdere tracks krijgen achtergrondvocalen van Luuk Penterman (Sugartoosh en Premium) en Marjan Welman (Autumn en Vetrar Draugurinn). Op Everyone I Know is dit het geval, maar evengoed op toch wel een van de beter nummers op dit album, Year of the Pig. Titeltrack The Traveler is dan misschien wel het langste nummer op dit album maar tevens ook het rustigste. Afsluiter Desert Sun er dan weer niet bij gerekend. Dit nummer moet je je voorstellen als in een good old westernfilm. Een man met een gitaar zit op een veranda en bij de ondergaande zon zingt hij een liedje, zoiets dus.

Ditch heeft met The Traveler een plaat uitgebracht die zijn plaats in de platenbak verdiend heeft naast platen van Kyuss, Fu Manchu, Vista Chino, en andere stonergrootheden

Tracklist

  1. Jabba
  2. Everyone I Know
  3. The Traveler
  4. Destrucyion Derby
  5. Year Of The Pig
  6. The Bloody 9
  7. Pod Racing
  8. Broncola
  9. Desert Sun

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Upcoming concerten

februari

22feballdayMEnTAL FEST @ Trax RoeselareMetal festival voor een goed doel!

23feb19:0022:30Opeth + Grand Magus @ Ancienne Belgique - Brussel

24feb19:0023:00Tribulation + Livgone @ Asgaard - Gentbrugge

26feb19:0022:30Animals As Leaders + Night Verses @ AB - Brussel

maart

01mar18:0022:45Rivers of Nihil + Cynic + Beyond Creation + DAATH @ Zappa - Antwerpen

02mar18:3022:30Saxon + Girlschool + Grand Slam @ Poppodium 013 - Tilburg - NL

X